
Zajęcia edukacyjne dla Maluchów
W Żłobku realizowany jest autorski program „Mały Lider”, który został stworzony przez pedagogów. Bazą do jego stworzenia była wiedza teoretyczna zdobyta podczas studiów pedagogicznych oraz doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.
Celem programu jest wszechstronne wspomaganie rozwoju dzieci, rozwijanie ich naturalnych zdolności, talentów i predyspozycji. Podczas zajęć stosujemy różne metody i formy pracy, aby wykorzystując naturalną ciekawość świata rozbudzić w dzieciach twórcze myślenie, pamięć i wyobraźnię. Zajęcia podzielone są na moduły edukacyjne oparte na kreatywnej zabawie.

W ramach programu „Mały Lider” realizowane są następujące zajęcia:
Zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną Klanza
Zabawy z chustą Klanza ułatwiają wejście w grupę, integrują, pomagają w pokonywaniu lęku przed nowymi sytuacjami, uczą śmiałości, rozładowują napięcia, pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że dzieci stają się otwarte i spontaniczne. Jej szczególną zaletą jest to, że dostarczając różnorakich doznań: wzrokowych, dotykowych i ruchowych wszechstronnie stymuluje rozwój dzieci.
Zabawy paluszkowe i dźwiękonaśladowcze oraz dziecięce masażyki wg metody prof. Marty Bogdanowicz
W zabawach paluszkowych przy pomocy dłoni i palców tworzone są ilustracje do krótkich i zabawnych historyjek, wierszyków i opowiadań („Idzie rak”, „Ważyła kokoszka kaszkę”, „Dwa Michały”, „Idzie kominiarz po drabinie”). Podczas zabaw dźwiękonaśladowczych wykorzystywane są wierszyki i historyjki zawierające wyrazy przypominające odgłosy płynące z otaczającego świata (szum wiatru, kapanie deszczu, odgłosy zwierząt). Dziecięce masażyki - to zabawy relacyjno-relaksujące oparte na delikatnym dotykaniu dziecka (głaskanie, dotykanie opuszkami palców, delikatne stukanie i poklepywanie, dmuchanie). Zabawy te rozwijają wrażliwość dziecka na zróżnicowane bodźce dotykowe oraz kształtują świadomość własnego ciała.
Dziecięce eksperymenty „Mały Naukowiec”
Na tych zajęciach dzieci odkrywają magiczny świat przyrody, ruchu, światła i dźwięku. Dzieci uczestnicząc w doświadczeniach poznają nowe materiały, przedmioty, faktury i zjawiska. Dynamiczny charakter zajęć, z wykorzystaniem wielu rekwizytów, niezwykłych substancji i obrazków, sprzyja zaangażowaniu - doskonale łącząc naukę z zabawą.
Zajęcia plastyczne
Podczas malowania, rysowania, lepienia i klejenia dzieci kształtują wyobraźnię i ćwiczą małą motorykę, która jest niezwykle ważna dla dalszych etapów ich prawidłowego rozwoju.
Zajęcia „Barwy wokół nas”
Celem zajęć jest poznawanie i utrwalanie kolorów z otaczającego świata. W świat barw i różnych odcieni dzieci wprowadzane są stopniowo i spontanicznie.

Zabawa jest naturalną dziecięcą aktywnością, tak samo potrzebną do rozwoju, jak zbilansowana dieta czy ruch na świeżym powietrzu. W ten sposób dzieci nie tylko się uczą, integrują swoje doświadczenia i pokonują ograniczenia , ale także realizują swoje potrzeby i pragnienia.
W pierwszym roku życia dziecka zabawa ma charakter gier manipulacyjnych. Polegają głównie na przypadkowym łączeniu elementów, wyjmowaniu, wkładaniu, obracaniu przedmiotów, przekładaniu z ręki do ręki, itp. Wraz z rozwojem dziecka zabawy manipulacyjne zaczynają ewoluować w stronę zabaw konstrukcyjnych: już 12 miesięczne dziecko zaczyna podejmować pierwsze próby ustawiania wieży, łączenia klocków, robienia babek z piasku. Starsze dzieci zaczynają stopniowo odwzorowywać to, co zaobserwują u innych (np. w zabawie starszego rodzeństwa), naśladują najbliższe otoczenie.